120x DONICZKA DO ROZSAD OKRĄGŁA TORFOWA Ø8cm

255368

Nowy produkt

38,90 zł

Więcej informacji

Charakterystyka produktu:

  • Doniczki wykonane są z wysokiej jakości długowłóknistego sterylnego torfu o dużej pojemności wodnej, wzbogaconego o niezbędne dla wzrostu rozsad makro i mikroelementy
  • Wspomagają wzrost rośliny w początkowym stadium rozwoju (korzenie mogą z łatwością penetrować ścianki doniczki, nie blokując naturalnych procesów).
  • Przestrzenne doniczki celulozowe są w całości produkowane z naturalnych składników biodegradowalnych, które nie szkodzą środowisku – dzięki zastosowaniu materiałów organicznych doniczki te nie tylko stanowią ochronę dla uprawianych w nich roślin, lecz także same stają się częścią podłoża uprawowego – nie trzeba z nich wysadzać roślin, gdyż ich korzenie przerastają swobodnie przez ścianki.
  • Doniczki torfowe można także wypełniać podłożem własnej produkcji.
  • Używanie doniczek biodegradowalnych wpływa pozytywnie na rozwój roślin, zmniejsza ryzyko ataku chorób oraz szkodników i przyczynia się do lepszego plonowania. Wszystko dzięki temu, że doniczki wzbogacają podłoże w materię organiczną i umożliwiają równomierne rozprowadzanie wody do korzeni.

Przesadzanie sadzonek w donicach torfowych jest bardzo proste, ponieważ po prostu sadzisz całą doniczkę. Doniczka torfowa niebawem zniknie, użyźniając glebę. Możesz ją delikatnie zmiażdżyć lub złamać, aby korzenie miały łatwiejszy czas dorastania. Upewnij się, że żadna część doniczki nie jest wystawiona na działanie powietrza, ponieważ jeśli torf wyschnie, działa jak knot i odprowadza wilgoć z korzeni rośliny.

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Najczęściej kupowane

Folow Us