Seria Pilot Frixion

Jak działają długopisy Pilot Frixion?

  • - Opatentowany tusz Metamo reaguję na temperaturę - zapisane wcześniej informacje możemy wymazać, rozgrzewając tusz poprzez pocieranie go specjalną gumką
  • - Kiedy chcemy odzyskać niewidoczne zapiski, wystarczy oziębić tusz do temperatury -10 stopni Celsjusza
  • - Pisz - wymazuj - zapisuj ponownie!
  • - Stylowy design i najwyższej klasy japońska produkcja
  • - Jeden z najlepiej sprzedających się długopisów lidera wśród producentów piór, firmy Pilot  

                    PRZEKONAJ SIĘ SAM                      

Placeholder

Pytanie Frixion

Kiedy w roku 1918 Ryosuke Namiki - japoński inżynier oraz profesor - zakładał firmę Pilot, nikt nie spodziewał się, że wkrótce jego produkty zrewolucjonizują i zdominują rynek artykułów piśmienniczych. W tamtym czasie w Japonii pióra określano nazwą "dziesięciotysiącletnich pędzli", ponieważ dziesięć tysięcy lat symbolizuje wieczność - właśnie takie wieczne pióra były inspiracją dla profesora Namikiego, który za cel postawił sobie wynalezienie jeszcze lepszego rodzaju pióra.

Długopisy i pióra firmy Pilot od ponad stu lat cechują niezwykle staranne wykonanie, niezawodność w funkcjonowaniu a także ergonomiczny i stylowy kształt produktów. To dzięki najwyższej jakości piór i długopisów firma Pilot zdobyła popularność wśród klientów na całym świecie. Wszystko to stało się możliwe dzięki pięciu zasadom, które funkcjonują w firmie od samego początku jej działalności, i są podkreślane nawet w raportach finansowych firmy. Wśród wymienianych zasad znajdują się, między innymi, dedykacja w dbaniu o dobro konsumenta, co da się zauważyć natychmiast, gdy weźmie się dowolny produkt firmy Pilot do ręki.

Rodzina Frixion

Seria żelowych długopisów Pilot Frixion to wykorzystująca przełomową technologię tuszu Metamo, jedna z najpopularniejszych linii firmy Pilot - długopisy te zadebiutowały na rynku w roku 2006, i od tamtego czasu cieszą się gigantycznym powodzeniem na całym świecie. To, co czyni tusz metamo wyjątkowy to sposób, w jaki reaguje on na temperaturę. Kiedy rozgrzejemy tusz do 60 stopni celsjusza, ten przestanie być widoczny. Pojawi się dopiero po schłodzeniu do -10 stopni. Ta technologia jest wyjątkowa dla długopisów żelowych, i z tego powodu została opatentowana przez firmę Pilot. Co ciekawe, firma opatentowała technologię metamo już w roku 1975, jednak przez kolejne 30 lat nie byli w stanie wykorzystać jej w komercyjnych projektach.

Długopisy Frixion nazywane są także długopisami wymazywalnymi, czy też ścieralnymi, co nie jest do końca zgodne z prawdą. Rzeczywiście, długopisy Pilot Frixion to długopisy z gumką, jednak nie służy ona do ścierania zapisanego tuszu, co raczej do rozgrzewania go poprzez pocieranie. Kiedy już zwiększymy w ten sposób temperaturę zapisanego tuszu, ten... Zniknie. Dlatego też na każdym opakowaniu długopisów znajduje się zalecenie, aby nie korzystać z nich przy wypełnianiu oficjalnych dokumentów - wypełniona przez nas kartka papieru, w momencie gdy zostanie pozostawiona w pobliżu źródła ciepła, może bardzo skutecznie zamienić się w pustą stronę. Nie musimy się jednak obawiać - gdyby przypadkowo wartościowe dla nas informacje ociepliły się i stały niewidzialne, wystarczy umieścić zapisany papier na przykład w lodówce. Gdy jego temperatura spadnie do -10 stopni, nasze notatki znowu się pojawią. Tak działa technologia żelowych długopisów zmazywalnych Pilot Frixion!

Dzięki skali sukcesu jaki odniosły wymazywalne długopisy japońskiej produkcji, firma Pilot zdecydowała się wydać długopisy Frixion w wielu kolekcjonerskich edycjach. Pierwsza na rynku znalazła się edycja celebrująca dziesięciolecie długopisów Frixion:

Frixion Clicker

           Pilot Frixion Clicker             

Frixion Hi-Tec

    pilot frixion hi-teCpoint       

Długopis zmazywalny Frixion w wersji Clicker posiada sprężynowy mechanizm, który umożliwia chowanie końcówki długopisu wewnątrz obudowy. Ponieważ na górze długopisu jest umieszczona gumka służąca do wycierania, przycisk od długopisu znajduje się w klipsie - jest to rozwiązanie eleganckie oraz oryginalne.

Frixion Hi-TecPoint to bardziej konwencjonalny rodzaj długopisu żelowego - oprócz specjalnej gumki posiada standardową zatyczkę. Specjalną edycję z okazji 10-lecia serii Frixion można rozpoznać po czarnej obudowie i charakterystycznych zdobieniach.

Wkrótce później firma Pilot świętowała swoją setną rocznice istnienia na rynku - z tej okazji postanowili uczcić jeden wiek na rynku piśmienniczym wydając długopisy Frixion zaprojektowane przez brytyjskiego muzyka, znanego jako Mika.

Frixion MIka Clicker

        pilot Frixion Mika Clicker          

Frixion Mika

                pilot frixion Mika                

Niezależnie od tego w którym wariancie, długopisy żelowe linii Pilot Frixion z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Japońska technologia i inżynieria w połączeniu z ekstrawaganckim designem długopisów sprawiły, że długopisy Frixion to jedna z najlepiej sprzedających się linii lidera wśród producenta piór - firmy Pilot.

Frixion footer